Uspořádán celorepublikový mamární workshop

Společnost MEDICON a.s. uspořádala celorepublikový Mamární multidisciplinární workshop s novými přístupy k nádorovým onemocněním prsu.

Do Prahy se 17.5. 2018 sjelo na 120 odborníků z celé České republiky a Slovenska z řad lékařů mamodiagnostiků, gynekologů a radiologických asistentů. Celorepublikový Mamární multidisciplinární workshop, který pořádala společnost MEDICON a.s. a Spolek přátel medicíny a umění MEDICON, byl zaměřený na nové přístupy k nádorovým onemocněním prsu.

Program byl nabitý nejnovějšími přednáškami a kazuistikami, které prezentovali odborníci na daná témata. Jako například nová metoda značení maligních lézí v prsu nitrotkáňovým zrnem Magseed, kterou zkouší odborníci z evropských zemí a v USA. Výhodou nové metody zaměření je jednak její šetrnost pro pacientku a časová nezávislost na samotném zákroku. Zákrok není třeba absolvovat v den operace, tak jako tomu je u běžné metody lokalizačním drátkem. Další výhodou je, že jádro se operací odstraní a v prsu tak nezůstává nic, jako tomu je například při značení uhlíkem. Pacientky nemají žádné komplikace. Pro samotné lékaře přináší nová metoda pozitiva v tom, že je přesnější a jednoduše se provádí jak zavedení, tak následné vyšetřování. V neposlední řadě zjednodušuje organizaci celého procesu předoperačního zaměření a následného provedení chirurgického výkonu. Prvními pracovišti, která tuto metodu v České republice provádí jsou MAMMACENRUM Budějovická a Zahradní Město.

Všichni účastníci workshopu měli možnost vyzkoušet si čtení snímku na čtyřech nejnovějších přístrojích, které byly na akci zapůjčené od společnosti AURA Medical.

Mamární multidisciplinární workshop byl pořádaný pod záštitou České radiologické společnosti ČLK J.E. Purkyně.

Objednat se na preventivní mamografické vyšetření

 
 
  
  
Znáte měsíc a rok předchozího vyšetření?  Ano           Ne


 
 

Odesláním zprávy berete na vědomí poučení uvedené v tomto souboru, kde se nachází souhlasy se zpracováním osobních údajů pro pracoviště:Budějovická, Vysočany a Benešov u Prahy str.1, Zahradní Město str. 2.

Jak nakládáme s osobními údaji si můžete přečíst zde Prohlášení o ochraně osobních údajů

Prosíme vás

tento formulář slouží pouze pro objednání na preventivní mamografické vyšetření. Pro ostatní vyšetření využijte telefonický kontakt.

Preventivní mamografické vyšetření, které je hrazené ze zdravotního pojištění, je možné absolvovat od 45 let, a to každé dva roky (ani o den dříve). Klientky pojišťovny OZP mají mamografický screening hrazený pojišťovnou od 40 let věku.

Mamografické vyšetření pro samoplátkyně od 40 – 44 let.

Při nálezu bulky či jiném problému je třeba přijít se žádankou od svého praktického lékaře nebo gynekologa.