Rakovina prsu u mužů

Rakovina prsu je tradičně považována za výhradně ženské onemocnění, avšak problém postihuje i mužskou část populace. Onemocnění je u žen stokrát častější než u mužů.

Ohroženi jsou nejčastěji muži ve věku 60 až 70 let. Mezi rizikové faktory nádorového bujení prsu u mužů patří:

Nejčastějším příznakem onemocnění je nebolestivá bulka, kterou lze nahmatat v těsném okolí prsní bradavky. Někdy se však hmatný útvar může vyskytovat i v podpaží. Ten je většinou nerovného povrchu, nepravidelného tvaru a tvrdší nepohyblivé koexistence, které může být provázeno vtažením bradavky nebo krvavým výtokem. Diagnostické vyšetření se provádí buď sonograficky, přednostně u mladších pacientů, vyšetřuje se mléčná žláza, uzliny v podpaždí a na klíčcích. Mammografie se upřednostňuje u dospělých.

Objednat se na preventivní mamografické vyšetření

 
 
  
  
 
 
 

Odesláním zprávy berete na vědomí poučení uvedené v tomto souboru, kde se nachází souhlasy se zpracováním osobních údajů pro pracoviště:Budějovická, Vysočany a Benešov u Prahy str.1, Zahradní Město str. 2.

Jak nakládáme s osobními údaji si můžete přečíst zde Prohlášení o ochraně osobních údajů

Prosíme vás

Tento formulář slouží pouze pro objednání na preventivní mamografické vyšetření. Pro ostatní vyšetření využijte telefonický kontakt.

Mamografické vyšetření je možné absolvovat od 45 let, a to každé dva roky (ani o den dříve). Klientky pojišťovny OZP mají mamografický screening hrazený pojišťovnou od 40 let věku.

Do 45 let věku je možné absolvovat ultrazvukové vyšetření.

Při nálezu bulky či jiném problému je třeba přijít se žádankou od svého praktického lékaře nebo gynekologa.